ΝΕΑ
"φιλανθρωπικό ποτό" για το ΚΕΘΙΣ,
02.02.2012
Κάποια πράγματα σε οδηγούν από μόνα τους...... Μετά την περσινή επιτυχία του "φιλανθρωπικού ποτού" για το ΚΕΘΙΣ, συνεχίζουμε κ φέτος, 2012, για δεύτερη χρονιά με ζωντανή όμως τώρα μουσική!!! Που ξέρετε, μπορεί κ να γίνει θεσμός!!!!!!!Πρόσκληση Κοπή Βασιλόπιτας
06.01.2012
Πρόσκληση Κοπή ΒασιλόπιταςΚΕΝΤΡΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗΣ ΙΠΠΑΣΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ ΣΕΡΡΩΝ
ΤΗΛ. 6945549696 & ΤΗΛ. – FAX 2321025710
Μ.Κ.Ο. - ΑΦΜ 998977364 - Β΄ Δ.Ο.Υ. ΣΕΡΡΩΝ
Σέρρες 05/01/12
Πρόσκληση
Προσκαλούμε, τα μέλη και τους φίλους του ΚΕΘΙΣ, στην ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευσή μας, την Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2012, και ώρα 7:30 μμ στο ξενοδοχείο ΕΛΠΙΔΑ RESORT στην κοιλάδα των Αγίων Αναργύρων.
Therapeutic Riding Center of Serres -Greece (kethis)
10.04.2011
Welcome in our web page!! We are a non profit club seated in N.Skopos of Serres in North Greece. Protagonist in this effort is the HORSE!! Via his movement physiological models of walking are transported in the jockey! Co-ordination of movements, the balance, the muscular tone and the psychology of jockey are improved!!! We all in our Centre, approached the nature and the horses because riding harmonises body, soul and brain!!ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗΣ ΙΠΠΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΚΕΘΙΣ
05.04.2011
Σας ανακοινώνουμε ότι από τις 2 έως 5 Ιουνίου του 2011 (Πέμπτη μεσημέρι έως Κυριακή απόγευμα), θα πραγματοποιηθεί στο Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας Σερρών (ΚΕΘΙΣ) σεμινάριο θεραπευτικής ιππασίας (μέθοδος εκπαίδευσης και θεραπείας ατόμων με αυτισμό, νοητική υστέρηση, ψυχικά νοσήματα και άλλες διαταραχές).Κοπή βασιλόπιτας
23.01.2011
Με μια πολύ όμορφη εκδήλωση καλωσόρισαν το 2011, την περασμένη Τετάρτη 19/01/11 τα μέλη του ΚΕ.Θ.Ι.Σ, (Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας Σερρών) στο Καφε μπαρ Loca.ΚΕΘΙΣ: ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΣ
28.11.2010
Σε έναν άψογα οργανωμένο και ολοκαίνουριο Κλειστό Στίβο, το πρωτοπόρο Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας των Σερρών (ΚΕΘΙΣ), συνεχίζει την προσπάθειά του για την ανάπτυξη και διάδοση της θεραπευτικής αυτής μεθόδου και μέσω σεμιναρίων για φυσιοθεραπευτές, λογοθεραπευτές, εργοθεραπευτές, γιατρούς και άλλες συναφείς ειδικότητες.Το Επιμελητήριο Σερρών σε συνεργασία με τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση και την Τ.Ε.Δ.Κ. Ν. Σερρών
16.10.2010
Το Επιμελητήριο Σερρών σε συνεργασία με τη Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση και την Τ.Ε.Δ.Κ. Ν. Σερρών έχει προγραμματίσει Έκθεση σερραϊκών προϊόντων όλων των κλάδων και παρουσίαση όλου του Νομού, (επιχειρηματικό, παραγωγικό, τουριστικό, πολιτιστικό προφίλ),στην αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων του ΜΕΤΡΟ στο Σύνταγμα στις 22, 23, 24 και 25 Απριλίου 2010.Γειά σας φίλοι μας! Καιρό έχουμε να τα πούμε॥
13.10.2010
Γειά σας φίλοι μας! Καιρό έχουμε να τα πούμε॥Τα νέα μας πολύ καλά!Τελικά όταν θέλεις κάτι πολύ, γίνεται! Ο Δήμαρχος λοιπόν του Δήμου Στρυμόνα κος Βασίλης Κετσετζής καθώς και το Δημοτικό Συμβούλιο θέλησαν ειλικρινά να βοηθήσουν το Κέντρο Θεραπευτικής Ιππασίας Σερρών!